whatsapp destek

Instagram Beğenileri Artık Göstermeyecek

Merhaba, 2 gündür teknoloji sitelerinde sağda solda Instagram'ın artık beğenileri göstermeyeceğine dair haberler görüyoruz öncelikle bu haberler tam olarak nedir sizi bilgilendirelim. 

Deneme sürümünde Instagram beğenileri göstermiyor ve bir şeyler denediği açık. Beğeni sayısıyla yaşayan bazı Instagram kullanıcıları için çok üzücü. Beğeni sayısıyla sokakta yürüyüşü değişen bu dostlarımız bu haberlerden çok rahatsız olacağı açık. Haberlere göre post beğenilerini sadece post sahibi görecek. Bizce yorum yapma özelliği gibi isteyen gizleyecek isteyen açık olarak yayınlayacak ama bu haberde yer almıyor bizim düşüncemiz.

Instagram kendi bacağına sıkar

Böyle bir şeyin denendiği doğru ve gerçek ama biz gine de böyle bir özelliğin geleceğine inanmıyoruz. Instagram böyle bir şey yaparak kendi bacağına sıkmak istemez. Sosyal medyanın bu kadar kullanımının artmasının en önemli faktörlerinden birisi popülerite. Çoğu insan ne kadar beğenildiğini sayısal verilerle kanıtlamak için kullanıyor. Düşünsenize YouTube izlenme sayısını göstermiyor böyle bir şey mümkün mü?

Şimdilik bu kadar... Yeni haberler aldığımız da paylaşıcağız.

Instagram hala beğenileri gösteriyorken sayılarınızı organik ve Türk kişiler ile arttırmak isterseniz beğeni paketlerimize göz atabilirsiniz.

Beğeni sayıları ve keşfet

Beğeni yapan kişiler ve beğeni sayısı hem Instagram keşfet bölümünü hemde # hashtagleri belirliyor. Bu güncelleme gelse de algoritma değişmeyeceği için butikler veya fenomenler beğeni satın almaya devam edecektir. Bu güncellemenin kimseyi tedirgin etmesine gerek yok. Instagram işleyişini değiştirmeyecektir.