Instagram Nasıl Çalınır Tüm Taktikler - Hesabınızı Koruyun

SadeceTakipci.Org okurlarının hesaplarının güvende olduğundan emin olmak istiyoruz bu nedenle size bu yazıyı yazıyoruz. Sürekli olarak tanıdıklarımızın veya hizmet verdiğimiz müşterilerimizin hesaplarının çalındığına şahit oluyoruz. Bu olay tamamen bizim gözümüz önünde oluyor. Hesabınız nasıl çalınır ve Instagram hesap çalma nasıl oluyor bunu anlatalım. Burada anlatılan taktikler profesyoneldir. Yani bunları yapanlar bu işi bilen kişiler oluyor herkes bunları uygulayamaz. 

Hesabınızı güvende tutmak istiyorsanız bunlara dikkat edin lütfen! Instagram hesap çalma nasıl oluyor aşağıdaki ekran görüntüleri ile görebilirsiniz. Genel olarak Instagram şifre kırma olarak bilinen bu taktikleri öğrendikten sonra artık hesabınızı koruyabilirsiniz.

Şifre kırma nasıl oluyor?

  • Mail adresinizin bilinmesi
  • Telefon numaranızın bilinmesi
  • Kişisel bilgilerinizi profilinizde açık açık yazmak
  • Eski şifreler ile aynı şifreler belirlemek

Özellikle telefon adresiniz veya mail adresinizin bilinmesi hesabınız için ciddi bir tehlike oluşturmaktadır. Mail adresinizi ve telefon numaranızı başarılı bir şekilde gizlerseniz hesabınızın çalınma ihtimali çok daha zor olacaktır. Tavsiye olarak hesabınızın işletme profilinde olması da sizin için tehlike oluşturmaktadır. 

Taktik 1: Ekran görüntüleri de aşağıda eklenicektir.
Size gelen SMS ile hesabınızın tehlike de şifrenizi yenileyin tarzında bir sms gelebilir. Bu SMS yoluysa sizi Instagram'a benzer bir siteye yönlendirirler ve mevcut şifrenizi isteyerek sizi tuzağa düşürebilirler. Bu işlem profesyonel bir işlemdir bunu yapıyorlarsa hesabınızı çalmak için farklı yöntemlerde deneyeceklerini unutmayın.

Taktik 2: Mail adresinize gelen Instagram şifrenizi yenilemeniz gerekiyor şeklinde mesajlar.

Bu mesajlarda hesabınızı çalmak için yapılan bir girişim olabilir. Eğer siz şifrenizi yenilemek için uğraşmıyorsanız bu şekilde gelen maillere aldırmayın.